SOS Fshatrat e Fëmijëve

Ftesë për Ofertë - IT Pajisje

	 	 

    FTESE PER OFERTE   

Fondacioni SOS Fshatrat e Fëmijëve Kosovë është organizatë joqeveritare e përkujdesjes sociale e dedikuar për përkrahjen e fëmijëve të braktisur dhe në nevojë, pa marrë parasysh etninë, kombësinë dhe besimin fetar.

SOS Fshatrat e Fëmijëve fton ofertuesit e kualifikuar që të ofertojnë për furnizim me pajisje të IT : 8 Laptop , 1 Desktop, 2 Monitor, 1 Conference Camera, 2 External

HDD, 2 Meraki, 1 Printer Black and White all in one, 3 Android Tablets, 1 Fotokopje black and white, 3 Tastatura, 1 Laserjet Pro M227fdw Black and white all in one sipas specifikacionit në vijim:

LOT- 1

8 copë -Laptop

Name

Specifications Laptop

Brand

HP Probook series , Lenovo ( business series ), Dell ( business series )

Processor

Intel Core I5 GEN 10

RAM Memoria

8 GB DDR3

Hard Drive SSD

250-500GB (SSD)

OS

Free DOS

Monitor

Screen size 15.6 inch

Ports

Headphone & microphone output

Usb ports 2.0 and USB 3.0

VGA out /HDMI

802.11b/g/n wireless and 10/100 ethernet

Warranty

1-3 years

Keyboard

English Keyboard (MUST)

LOT- 2

1 copë- Desktop

Name

Specifications Laptop

Brand

HP (Micro Tower), Lenovo ,Dell

Processor

Intel Core i5 GEN 10

RAM Memoria

8 GB DDR3

Hard Drive ( SSD)

500 GB ( SSD)

OS

Free DOS

Optical Drive

DVD+/-RW,

Keyboard

English Keyboard (must)

Ports

Headphone & microphone output

Usb ports 2.0 and USB 3.0

VGA out, HDMI

Warranty   1-3 years

Extra

Grafic kard me 2 dalje per te lidh 2 ekrane njekohesisht

LOT- 3

2 copë Monitor

Video in port

VGA ( must ),HDMI

Color

Black

Cables included

AC, DisplayPort, USB, VGA

Supported graphics resolutions

1680 x 1050

Size Diagonal

21”

Brand

HP,Dell,Lenovo

LOT- 4

1 copë Conference Camera

-   Logitech BCC950

LOT- 5

2 copë External HDD

-     1 TB external hardisk

LOT- 6

2 Cope Meraki

Name

Specifications

Model

MX 67W (Meraki MX 67W Cloud Managed)

Sasia

2 COPE

Garancioni

5 Vjet (LIC-ENT-5YR, Meraki Mx Enterprise License, 5YR), 2 COPE per secilin WIFI

PLUG Type

PoE injector, Sasia 2 Cope , EU standard

LOT- 7

1 cope - Black and White All-IN-ONE

HP Printer MFP LaserJet PRO M428dw

FUNCTIONS - Print, Copy, Scan, Email

ADF MUST

512MB RAM

OSE Kategori dhe Brande të ngjashme me të

LOT- 8

3 Cope Android Tablets

Network Technology:    GSM / CDMA / HSPA / LTE

Dimensions: 247 x 171 x 8.3 mm (9.72 x 6.73 x 0.33 in)

SIM: Nano-SIM (MUST)

Display Size: 10.1 inches

Platform OS: Android 8.1 ose me lart

CPU: Octa-core 1.8 GHz

Memory Card slot: microSDXC (dedicated slot)

Internal: 32GB 3GB RAM

Main Camera: 5 MP, AF 1080p@30fps

Sound Loudspeaker: Yes, dual speakers

3.5mm jack: Yes

WLAN: Wi-Fi 802.11 b/g/n, hotspot

GPS: Yes, with A-GPS, GLONASS, BDS

USB: microUSB 2.0

Battery: Non-removable Li-Po 7000 mAh battery

LOT- 9

1 cope -Fotokopje “bardh e zi”

Copy

 

Copy Type

Black and White

Scan Functions

WS Scan, Scan to USB, Scan to E-Mail, Scan to File (SMB, FTP, FTPS, IPX/SPX local), Meta Scan (optional), Scan to Box (e-Filing), WIA, TWAIN

RAM

1-1.5 ose me shume

Print Resolution

600 x 1200 dpi

Paper Supply

Up to 2,630-Sheet Input Capacity

Available Copy Paper Weight

Cassette: ST-R to LG (17 lbs. Bond - 120 lbs. Index), Bypass: ST-R to LG (17 lbs. Bond - 138 lbs. Index)

Copy Speed

37 PPM B&W

Original Scan Speed

40 SPM B&W

Garancia

1-3 vit

Interface

10/100/1000BaseTX Ethernet, 802.11b/g, Wireless LAN

Protocols

TCP/IP

Printer Language

PCL6 & PostScript 3

Scan Resolution

600 dpi

Scan Speed

40 SPM B&W

File Format

PDF, JPEG

LOT 10-

3 Cope Tastature

Language English , connection USB

LOT 11-

1 cope LASERJET PRO M227fdw (black and white all-in-one)

Print Speed: Black: 28 ppm;

Print Resolution: 1200 x 1200;

Scan Type: ADF Copy Resolution, dublex

(Black Graphics): Up to 1200 x 1200 dpi;

Ose Kategori te ngjashme me kete lloj.

Ofertuesi së bashku me ofertën duhet të dorëzojë:

  • Çertifikatën e regjistrimit të biznesit/ NUI
  • Çmimet duhen të kuotohen në euro pa tvsh
  • Oferta duhet të jetë e nënshkruar dhe e vulosur /apo në letër me logo zyrtare Oferta duhet te jetë e specifikuar me cmime të ndara sipas pajisjeve
  • Ne ofertë të ceket garancioni i pajisjes Afati i dorëzimit të pajisjeve
  • Vlefshmëria e ofertës duhet të jetë  (30 ditë) nga data e mbylljes së Ftesës për Ofertë

Kriteret e përzgjedhjes së ofertës janë si vijon:

  1. Plotësimi i specifikacionit të kërkuar
  2. Afati më i gjatë i garancionit
  3. Afati me i shkurtër i dorëzimit të pajisjeve
  4. Pas plotësimit të specifikacionit; Çmimi më i volitshëm

Me rastin e nënshkrimit të kontratës ofertuesi i përzgjedhur duhet të dorëzojë prova se personi përgjegjës dhe pronari i biznesit nuk janë nën hetime për vepra penale, ose vërtetimin tatimor brenda afatit 2 muaj

Ofertuesit e interesuar mund t’i dorëzojnë dokumentet dhe ofertën e mbyllur në pliko/zarf (2 kopje), të nënshkruara nga përfaqësuesi ligjor dhe të shënuara me kodin “ OFERTA PER IT PAJISJE”. Ju lutem në pliko (zarf) të cekni për cilin LOT ofertoni LOT 1, LOT 2, LOT 3, LOT 4, LOT 5, LOT 6, LOT 7, LOT 8, LOT 9, LOT 10 apo LOT 11. Ju njëkohësisht mund të ofertoni për të gjithë LOTET. Ofertat duhet të dorëzohen deri me datën: 27.05.2021 në zyret e SOS Fshatrave të Fëmijëve Kosovë, në adresën Velani 1 Tetori, p.n. Prishtinë çdo ditë pune nga ora 09:00-15:00. Ofertat e dorëzuara me vonesë nuk do të shqyrtohen.

Shikime 299
Kategoria Informatikë
Skadon 8 ditë
Orari
Lokacioni
KosovaJob is the largest employment network in Kosovo certified by Bureau Veritas with ISO 9001:2015 Quality Management
Follow Us
Copyright © 2021 - KosovaJob LLC
Copyright © 2021 - KosovaJob LLC