Venus Hotel

Kuzhinier

	 	 

KUZHINIER

Qëllimi i punës

Përgatit ushqim për klientët. Ndihmon në krijimin e metodave të reja të punës duke u përshtatur me trendet e ushqimit.

Detyrat e punës

 • Rendit, rregullon dhe zbukuron pjatat bazuar në preferencën e klientit
 • Menaxhon punonjës të tjerë në kuzhinë.
 • Operon me pajisje të ndryshme kuzhine si një blender, furrë, skarë.
 • Ndihmon gatuesit e tjerë gjatë procesit të përfundimit të pjatës.
 • Vlerëson konsumin e pritur të ushqimit dhe organizon përgatitjen.
 • Mban shënime dhe llogari të shpenzimeve të ushqimeve.
 • Takohet me klientët për të siguruar një përvojë të shkëlqyer të ushqimit.
 • Ndryshon pjatat bazuar në sugjerimet ose kërkesat e konsumatorit.

Aftësitë dhe kualifikimet

 • Aftësitë themelore llogaritëse , aftësitë organizative , aftësi komunikimi verbal, aftësitë ndërpersonale
 • Njohuri e arteve të kuzhinës, njohuri për pajisje të kuzhinës, njohuri e kuzhinave ndërkombëtare
 • Kreativiteti
 • Trajnime të ndryshme të arteve kulinare
 • Përvojë e punës

Të gjithë të interesuarit për këtë pozitë mund të aplikojnë përmes email adresës: 
hr@venushotel-ks.com

Shikime 3201
Kategoria Gastronomi
Skadon Ka skaduar!
Orari Full Time
Lokacioni Prishtinë
KosovaJob is the largest employment network in Kosovo certified by Bureau Veritas with ISO 9001:2015 Quality Management
Follow Us
Copyright © 2021 - KosovaJob LLC
Copyright © 2021 - KosovaJob LLC