Global Work & Training Agency
Edukatore në Amerikë
Shpërndaje
	 	 

EDUKATORE NË AMERIKË.

Një nga programet qe i ofron Global Work & Training Agency eshte programi Au Pair.

Programi Au Pair (Edukatore në Amerikë) është një program shkëmbimi arsimor dhe kulturor i projektuar për t’u dhënë shtetasve të huaj një mundësi të madhe për të jetuar me një familje pritëse amerikane dhe të marrin pjesë drejtpërdrejt në jetën, shtëpinë dhe shoqërinë e tyre.

Për tu konsideruar për programin Au Pair USA, kandidatët duhët të plotësojnë kërkesat e përcaktuara nga Departamenti Amerikan i Shtetit si:

- Të jetë në mes moshës 18 dhe 26 vjeç,
- Të kete njohuri të mira të gjuhës Angleze,
- Të posedojnë diplome të shkollës së mesme ose Universitare,
- Të kete provojë dhe pasion për kujdesin e fëmijëve.

Benefitet:

- Fito pagë vjetore prej mbi $10,000 për një vitë,
- Përfito diplomë arsimore (trajnime $500 deri $1,000),
- Pushime në Amerikë (all inclusive),
- Mundësi vazhdimi të programit për 12 muaj te tjerë.

Për të aplikuar vizitoni zyrën tonë që gjendet: Sheshi "Zahir Pajaziti", mbi lokalin "Matisse", Kati i III-të, Nr 10. Për informacione te përgjithëshme na kontaktoni në numrat e telefonit +383 (0)49 238 047; +383 (0)49 485 963.

Ju mirëpresim!

 

TAGS: Global Work & Training AgencyPrishtineKosovaJobVende PuneNjoftime PuneOferta PunePortal PuneLyp PuneVende te lira PuneKerko Pune

 

 

Shikime 2452
Kategoria Edukim
Skadon 137 ditë
Orari Full Time
Lokacioni
info@kosovajob.com | 045 11 14 14
FOLLOW US